Książka bez słów

Uczmy dzieci miłości do książek, które są naszym bogactwem narodowym. Jeżeli sprawimy, że nasze dzieci pokochają książki  będziemy pewni, że wykształcimy ich na naprawdę mądrych i wartościowych ludzi. W szczególności, że na rynku bez problemu znaleźć można wiele fantastycznych książek o przygodach najróżniejszych bohaterów, którzy są idolami naszych dzieci. Znaleźć można w nich naprawdę wartościowe treści. A co rodzice powiedzą na książki bez treści? Tak, takie są również na rynku i cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców i ich dzieci. Warto więc sięgnąć po “Lato na ulicy Czereśniowej“, której autorka jest Rotraut Susanne Berner (https://www.taniaksiazka.pl/lato-na-ulicy-czeresniowej-berner-rotraut-susanne-p-799196.html).

Piękne ilustracje

Rotraut Susanne Berner to jedna z najbardziej cenionych i znanych ilustratorek, która pochodzi z Niemiec. Jej dzieła były trzykrotnie nominowane do nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Współpracowała przy tworzeniu wielu książek dla dzieci oraz dla młodzieży. Teraz przyszedł czas na jej książkę, która nie zawiera żadnych słów. Znaleźć można w środku piękne ilustracje, które wspaniale pobudzają kreatywność naszych maluchów. Seria o ulicy Czereśniowej cieszy się niezwykłą popularnością, a każda z kolejnych części w bardzo szybkim czasie wspina się na listy światowych bestsellerów. Co czeka na nas w “Lato na ulicy Czereśniowej“? W środku znajdziemy część pewnego miasta, a w szczególności ulicę Czereśniową, gdzie rozgrywa się cała akcja. I to jaka! Na kilkunastu obrazkach znaleźć można najróżniejszych, wspaniałych bohaterów.

Własne opowiadanie

Na czym polega wyjątkowość tej książki? Dziecko może samodzielnie tworzyć opowiadanie. Wystarczy wybrać sobie jednego z bohaterów (a jest ich naprawdę wielu!) i opowiadać jego losy. Za każdym razem podczas czytania można wybrać jedną osobę, którą należy obserwować na kartach poszczególnych. Co mu się przytrafiło? Co robi? Dziecko może wybrać jedną osobę i dorosły kogoś innego. Wspólne opowiadanie pobudza wspaniale mówienie, wymyślanie historii. Za każdym razem można wymyślić zupełnie inne opowiadanie, dzięki czemu cała historia będzie jeszcze bardziej fascynująca i wciągająca. Jak mówią sami rodzice, ta książeczka bez treści jest w stanie zapewnić rozrywkę na kilka dobrych godzin. Można ją wyciągać za każdym razem, kiedy na dworze nie ma co robić, bo jest brzydka pogoda. Można ją również zabrać na dwór, dzięki czemu w promieniach słońca również można opowiedzieć sobie fascynującą historię o losach bohaterów, którzy zamieszkują lub przebywają na ulicy Czereśniowej.

Książka zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com