Pomoc przy nauce mówienia

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem to jedna z najlepszych form rozrywki. Każdy z nas żyje w ogromnym biegu. Staramy się wypełnić wszystkie obowiązki jakie mamy. Nie możemy jednak zapominać o tym, że musimy z naszymi pociechami spędzić trochę wolnego czasu. Dzięki temu będziemy wspierali ich rozwój, jak również umocnimy nasze więzy. Nie zapominajmy, że dzieci szybko dorastają. To czego nie zrobimy w dzieciństwie, nie zdążymy nadrobić w późniejszym czasie. Do wspólnego spędzenia czasu przydadzą nam się wartościowe książeczki, jak również gry. Dobrą propozycją jest “Pucio. Domino“. Jej autorką jest Marta Galewska – Kustra i Joanna Kłos.

Seria dla dzieci

Wielu rodziców poszukuje na rynku książeczek autorstwa tych dwóch wspaniałych pań. Marta Galewska – Kustra na co dzień jest logopedą i psychologiem dziecięcym wspierającym rozwój maluchów z opóźniona mową. Mając doświadczenie w swojej pracy stworzyła Pucia – malutkiego chłopca, który jest najlepszym “terapeutą” pomagającym dzieciom w nauce mówienia. Galewska – Kustra wypuściła na rynek cała serię książeczek o tym bohaterze, który pokazuje, że nauka mówienia nie jest niczym trudnym – jeżeli się wie jak do tego podchodzić. Począwszy od poznawania dźwięków, przez pojedyncze słowa, po opowiadanie pełnymi zdaniami – świat Pucia to jedna z najlepszych propozycji na rynku. Kolejni rodzice polecają sobie książeczki o tym małym chłopcu – nie tylko jeżeli chodzi o dzieci z problemami, ale również wszystkie inne. Joanna kłos to ilustratorka, która nadała Pucio kształt. To ona odpowiedzialna jest za wszystkie grafiki i obrazki.

Gra dla dzieci

Pucio. Domino” to wspaniała gra dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/gra-pucio-domino-nasza-ksiegarnia-p-1336624.html). Jeżeli rodzic wie na jakiej zasadzie polega gra w domino, to bez problemu będzie wiedział jak ma grać w wersję z Puciem. Gra zawiera 28 dwustronnych kartoników. Z jednej strony znaleźć można obrazki z odpowiednimi podpisami, które doskonale wspierają naukę czytania u małych dzieci. Jest to idealna wersja dla mniejszych dzieci. Z drugiej strony znaleźć można klasyczne obrazki, które przeznaczone są już dla starszych dzieci. Warto dziecku zaproponować taką klasyczną i tradycyjną grę w nowym wydaniu. Maluchy chętnie będą po nią sięgać, jeżeli zobaczą na kartonikach swoich ulubionych bohaterów. Tym razem będzie to Puciom który przez te kilka lat stał się prawdziwym przyjacielem najmłodszych osób. Jeżeli chcemy zaproponować dziecku zabawy wspierające jego rozwój, to koniecznie trzeba sprawdzić co oferuje nam Pucio oraz jego rodzina.

Ludzie zdjęcie utworzone przez alexeyzhilkin - pl.freepik.com